INDIBA
INDIBA® to opatentowana, całkowicie bezpieczna i klinicznie sprawdzona technologia regeneracji tkanek. To jedyna na świecie technologia wykorzystująca System Proionic®.
Terapia INDIBA® Łomianki
Technologia INDIBA® może być stosowana jako leczenie podstawowe lub jako integralna część zabiegów fizjoterapeutycznych w celu poprawy wyników i ogólnego zadowolenia pacjenta.
INDIBA® – co to jest?
Komplementarne zastosowania technologii INDIBA® w różnych dziedzinach medycyny
Technologia jest komplementarna zarówno do zabiegów ortopedycznych, chirurgicznych, ginekologicznych, uroginekologicznych, proktologicznych, chirurgii estetycznej, jak i onkologii, a jej zastosowanie w połączeniu z istniejącymi technikami fizjoterapeutycznymi pozwala na wiele kombinacji leczenia. Leczenie ran onkologicznych i innych trudno gojących się miejsc zaczynamy od samego początku, ponieważ praca jest możliwa jeszcze ze szwami. Zmniejszenie obrzęku, stanu zapalnego i ciśnienia w bliźnie wpływa na przyśpieszenie prawidłowego procesu gojenia.
Zastosowanie technologii INDIBA® skraca czas rekonwalescencji po zabiegach inwazyjnych (na podstawie badań m.in.: Terranova A, Vermiglio G. Arena S. Cicciòe A, di Dio S, Vermiglio M. Monopolar Capacitive Resistive Radiofrequency 448 kHz in the femur fracture post-chirurgical treatment. Eur Med Phys. 2008;44(Suppl 1)(3):1-2), a także ma wpływ na poprawę jakość życia pacjenta. Jest to technologia nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna, również dla pacjentów onkologicznych.
Zobacz jak działa technologia INDIBA®
Obejrzyj video prezentujące działanie INDIBA®
Zastosowanie terapii INDIBA® w rehabilitacji
INDIBA® może być stosowana jako leczenie podstawowe lub jako integralna część zabiegów fizjoterapeutycznych. W VITALNOVA technologia INDIBA® wykorzystywana jest w celach znacznego przyśpieszenia procesów leczenia i gojenia się tkanek w przypadkach:
- ortopedycznych,
- chirurgicznych,
- ginekologicznych,
- uroginekologicznych,
- proktologicznych,
- chirurgii estetycznej,
- chirurgii szczękowej.
Ogólne wskazania do zabiegów INDIBA®
-
ból i stan zapalny stawów,
-
ograniczenia ruchomości,
-
skręcenia i złamania,
-
uszkodzenia mięśniowe,
-
spastyka
-
obrzęki i krwiaki,
-
zrosty, blizny, odleżyny,
-
tendinpatie,
-
wzmożone napięcia mięśniowe,
-
zapalenia kaletek,
-
stany pooperacyjne,
- rewitalizacja pochwy i sromu,
- bóle sromu,
- bolesne miesiączki,
- endometrioza,
- nietrzymanie moczu,
- SIBO,
- rozejście mięśni prostych brzucha,
- episiotomia i blizny po pęknięciu krocza,
- blizny po cesarskim cięciu,
- nietrzymanie gazów/stolca,
- hemoroidy.
Przeciwwskazania do terapii INDIBA®
Przeciwwskazania bezwzględne
- ciąża,
- rozrusznik serca lub jakiekolwiek implanty elektroniczne,
- zakrzepowe zapalenie żył.
Przeciwwskazania do zabiegów fizjoestetycznych z wykorzystaniem technologii INDIBA
- pacjenci cierpiący z powodu braku wrażliwości (wrodzona niewrażliwość na ból, uszkodzenia nerwów, porażenie dwukończynowe lub leczenie farmakologiczne, które obniża wrażliwość na odczuwanie bólu i ciepła).
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu NIE SĄ:
- połóg,
- pacjenci onkologiczni,
- brak zagojonej rany,
- szwy.
Efekty zabiegów INDIBA® – co można osiągnąć?
Zastosowanie INDIBA® może skrócić czas rekonwalescencji po zabiegach inwazyjnych, a także poprawić jakość życia pacjenta. Jest to technologia nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna. INDIBA® ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dzięki czemu może znacząco ograniczyć zażywanie środków farmakologicznych. Terapia pozwala na rozluźnienie mięśni, regenerację tkanek oraz zminimalizowanie obrzęków, a leczenie może być zastosowane na dowolnej części ciała. Efekty zastosowania technologii INDIBA® na podstawie licznych badań naukowych zaobserwowane zostały u Pacjentów w każdym wieku oraz stanie zdrowia.
Jak przebiega zabieg INDIBA®?
Połączenie technologii Indiba® z terapią manualną prowokuje organizm do odbudowy na poziomie komórkowym, co znacząco przyśpiesza naturalne procesy gojenia i odbudowy tkanek oraz wpływa na redukcję bólu i zmniejszenie stanu zapalnego.
Zabieg wykonywany jest najczęściej w pozycji leżącej. Terapeuta przy użyciu dwóch elektrod – pojemnościowej i rezystancyjnej przekazuje do tkanek prąd termiczny lub nietermiczny. Elektroda pojemnościowa działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową i tkankę łączną. Elektroda rezystywna natomiast oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła. Podczas zabiegu fale o natężeniu 448 kHz powodują modyfikację przenikania membrany komórkowej. W następstwie tego następuje wzrost wymiany jonów i poprawa funkcjonowania błony komórkowej, zwiększenie metabolizmu oraz zapotrzebowania na tlen. Sprawia to, że tkanki są szybciej zaopatrywane w elementy, które pozwalają na ich gojenie i regenerację.
Terapia jest bezbolesna – w czasie trwania zabiegu pacjent może odczuwać jedynie przyjemne ciepło.